קצת עליי

למה צילום? 

הצילום משנה הכל. בכל רגע אנחנו מגיבים/ות, זקוקות/ים ל.. ומשתמשות/ים בתמונות בכל מגוון הצורות שלהן, החל מהחיפוש אחר מידע על החיים, עד לאישור והנכחה של אירועים והעיסוק הבלתי נמנע במה שבר חלוף.

הצילום משנה את מה שאנחנו רואים/ות, את מה שאנחנו רוצות/ים, את מי שאנחנו, את מה שאנחנו בוחרים/ות לעשות, את המקומות אליהם אנחנו מגיעים/ות ואת מה שאנחנו זוכרים/ות.

בעידן הדיגיטלי הצילום משמש אמצעי לתקשורת, לתיעוד, לשימור זיכרונות ולעיצוב הייצוג העצמי. הצילום הינו שפה, באמצעותה ניתן לפתח דרכים חדשות לתפיסה וחקר של העולם. המצלמה אשר הפכה להיות חלק בלתי נפרד מחיינו, מאפשרת התבוננות פנימה והחוצה, ביטוי אישי והפנמה בצורה יצירתית וביקורתית.

מה זה Photovoice?

שיטה המשתמשת בצילום ככלי הבעתי בנושאים אישיים, קהילתיים וחברתיים. המטרות המרכזיות הן לתעד ולשקף את נקודות החוזק והחולשה של הקהילה ,לקדם התבוננות פנימית ודיאלוג ביקורתי בנושאים אישיים וקהילתיים. המפגשים כוללים חלק עיוני המתייחס ליסודות הצילום (קומפוזיציה, אור וצל, מרקמים, זוויות צילום ועוד..), השראות מעולם הצילום וזיהוי הקול האישי. החלק השני של המפגשים מוקדש להתנסות חווייתית בסביבה הקרובה והרחוקה.

מה זה צילום מודע – MINDFUL PHOTOGRAPHY ? 

 הצילום המודע הינו כלי נוסף שמטרתו לסייע לנו להגיע למצב של קשיבות, פיתוח וחיזוק מודעות מכוונת ולא שיפוטית למה שמתרחש סביבנו ברגע זה מתוך מטרה לשהות ברגע, להפחית לחצים ולפתח חוסן ומשאבי התמודדות. בצילום מודע נשתמש בראייה שלנו ובעדשת המצלמה או הסמארטפון כעוגן על מנת לסייע לנו להיות מודעים יותר לרגע הנוכחי ולהתחבר אליו. 

מי אני

אדוה קפלן דרור – אמנית צילום, מנחת קבוצות ומגשרת , מנחת סדנאות PhotoVoice , מנחת סדנאות חוסן , מנחת קבוצות מוסמכת על ידי סמינר הקיבוצים האגף לחינוך מבוגרים במשרד החינוך, בוגרת לימודי צילום במחלקה לצילום בבי"ס מוסררה לאומנות וחברה ירושלים. לשעבר מרכזת תחום המוכנות והתמודדות לחירום במעונות היום של ויצו, מנהלת אזור דרום של קו הייעוץ "קול להורה" ומנהלת הבית הפתוח לגיל הרך בשדרות, של האגף לגיל הרך בויצו העולמית.

מלאו פרטים ואשמח להתאים לכם/ן את הסדנה הטובה ביותר

אדוה קפלן דרור | 054-468-2580

אדוה קפלן דרור 

בין לקוחותי

לקוחות ממגזרים שונים, ביניהם לקוחות מהמגזר הממשלתי, המגזר השלישי עמותות וארגונים, חברות מתחומי ההייטק והטכנולוגיה וארגונים מתחומי הבריאות

אומרים עליי ש...

דני זקס יעדיםטיולים בהתאמה אישית
קרא עוד
זכיתי להשתתף בסדנת צילום שלך ופשוט נהנתי. העברת את הסדנה בדרך מאוד נעימה ומשתפת תוך הפגנת רמה מקצועית גבוהה. התאמת את תוכן הסדנה לקבוצה שהשתתפה וקיבלתי גם ידע נרחב והכרות עם אפליקציה ידידותית ונוחה לשימוש שוטף. סדנה מאוד מומלצת לצוותי עבודה וכאלה שמעוניינים להכיר את הבסיס בעולם הצילום דרך הסמרטפון. דני זקס יעדים טיולים בהתאמה אישית
הראל מדר שילוב שנוגע
קרא עוד
פשוט עונג צרוף, זה מה שיש לי לומר על הסדנא שחוויתי אצל אדוה. אדוה בדרכה הנעימה והמקצועית ריתקה אותנו כשהתחילה את הסדנא בסקירה מעניינת על ימיו הראשונים של הצילום. קיבלנו הדרכה איך לפתח את היצירתיות שלנו בצילום - זה היה שווה זהב. אח"כ יצאנו לנוף כדי ליישם הלכה למעשה את התאוריה. תודה על רגעים קסומים, אין ספק שאת מנחה בדרכך הנעימה, המעניינת והמקצועית. ממליץ בחום לחוות סדנא עם אדוה.
אסנת ישורוןשייט מצב הרוח
קרא עוד
זה היה בקר קסום עם אדוה, בסדנאת פוטו-ווייס. השתעשענו עם המצלמה, הכרנו תוכנת עריכת תמונות חדשה, צחקנו, הכרנו טוב יותר את עצמנו ואת החברים בסדנא. מומלץ בחום לקבוצת חברים, לגיבוש צוותים ולארועי חברה. תודה!
רחלי אשל-ארנון
קרא עוד
גם אני השתתפתי אתמול בסדנת פוטו-וויס. למדנו המון גם על ההיסטוריה של הצילום ( היה מעניין בפני עצמו). האווירה הייתה משחררת ונינוחה. אדוה מעבירה את הסדנה בהמון רגע ומקצועיות. למדתי המון . ממליצה בחום🥰
נעמי פסטרנקאלוורה FOREVER
קרא עוד
השתתפתי בסדנת Photovoice. מרתק ומענין ללמוד על ההיסטוריה של הפוטו-וויס והפוטותרפיה, ללמוד על אפליקציה לעיצוב תמונות וגם לצאת לשטח ולהתנסות בעצמי. שיטה מעניינת ומאתגרת. אדווה יודעת איך להנחות ולכוון. חוויה שונה ומיוחדת. תודה רבה רבה על בוקר נפלא 🙂
ד"ר ליאורה שיפטןאימון והנחיית הורים
קרא עוד
הייתי בסדנת פוטו-וויס. היה מרתק ללמוד על ההיסטוריה של הפוטו-וויס והפוטותרפיה ולאחר מכן להתנסות בעצמי. זה כלי עוצמתי ואדוה יודעת איך להשתמש בו. זו הייתה חוויה נהדרת שהחזירה אותי לילדות. תודה רבה.
יעל פרישהתייעלות ושינוי עסקי
קרא עוד
הייתי בסדנה של אדוה וחווינו את שיטת PHOTOVOICE. למדנו על עולם הצילום, ההיסטוריה שלו, על טכניקות צילום ועל התבוננות דרך הצילום. זו היתה חוויה מעניינת ומהנה במיוחד. אדוה מקצוענית ונעימה ומציעה פעילות מיוחדת מאד.
עו"ס היחידה להתפתחות הילדמכבי אשקלון
קרא עוד
נחשפתי לסדנה של אדוה במסגרת גיבוש צוות. אנחנו עובדות יחד בתחום הטיפול בילדים, וכמובן שיש הכרות משיחות אישיות. המפגש בסדנה עם אדווה הפתיע, מעבר לכך שאדוה מקסימה ונעימה, ומעבירה את הסדנה ברוגע, חיוך ומקצועיות... כולנו התחברנו לתכנים, למשימות, ובסופה של הסדנה למדנו להכיר אחת את השניה מזוית אחרת שלא היינו זוכות לה ללא הסדנה. אז תודה לך אדוה על בוקר קסום ומהנה
הקודם
הבא
דילוג לתוכן