בין השבילים

לפרטים והרשמה:

בין השבילים

תכנית קהילתית המביאה לחיזוק המפגש והקשר בין יישובי ותושבי/ות המועצה בגיל השלישי. מתוך ההבנה כי חוסן קהילתי הינו גורם משמעותי ביכולת של הפרט והקהילה להתמודד בסביבה דינאמית ורווית שינוי, מטרת התכנית לחזק את החוסן הקהילתי באמצעות שימת דגש על חשיפה ומחוברות למקום, לסיפורים ולדמויות הייחודיות של כל יישוב במועצה.

התכנית פועלת בפורמט המשלב בין יישוב מארח, סיורי צילום ואומנות ומפגשים מעוררי השראה עם תושבים וסיפורים מקומיים.

התכנית נבנית בהתאמה אישית למקומות האירוח ולמועצה המקומית, (ניתן להתאימה לעבודה ברמה שכונתית בעיר).

התכנית פותחה בשיתוף מחלקת הותיקים במועצה האזורית יואב. 

מה נלמד?

 • תפעול המצלמה ושליטה במצבי הצילום השונים
 • יסודות ועקרונות בצילום
 • זרמים והשראות מעולם הצילום האומנותי 
 • לספר סיפור באמצעות המצלמה
 • היסטוריה מקומית 
 • איך לייצר תמונות ייחודיות 

עם מה נצא?

 •  שליטה בתפעול המצלמה בנייד 
 •  עקרונות צילום שמייצרים צילומים ייחודיים 
 • טיפים וכלים למצבי צילום שונים 
 • חיזוק תחושות שינוי חיובי וחוסן
 • שייכות לקהילה מקומית חזקה ופעילה
 • הפגת תחושות בדידות 
 •  היכרות מעמיקה יותר עם הסביבה הקרובה וההיסטוריה המקומית

אמרו על הסדנה:

משתתפת בתכניתמ.א. יואב
קרא עוד
אדוה בכל המפגשים שלך השתתפתי, נהנהתי מאוד מההסברים ולמדנו הרבה, ומאד אהבתי את הסבלנות והעדינות שבך
משתתף בתכניתמ.א. יואב
קרא עוד
בנוסף לאדוה שהיא מדריכה מצויינת.קבלנו רקע על הישובים באזורינו.מעניין מאד לשמוע על השכנים
מנהלת מח' ותיקים מ.א. יואב
קרא עוד
בשנה האחרונה אדוה קפלן מדריכה במועצה אזורית יואב סיורי צילום באמצעות הסמארטפון. הסיורים מאורגנים ע"י אזרחים ותיקים מתנדבים במועצה ביישובי המועצה השונים. לפני כל סיור דואגת אדוה לתאם עם המתנדב המארח את מסלול הסיור, אתרי הצילום ונקודות העניין. אדוה מנסחת טקסט אשר מופיע בפרסום, ועומדת בקשר עם מארגן הסיור ועם המשתתפים, וכמובן מנחה את הסיור עצמו. המשתתפים מעידים כי הנחיית הסיורים נעשית באופן מקצועי ע"י אדוה, וכי הלמידה עבורם הינה משמעותית. בנוסף הם מעידים על נועם הליכותיה, ועל האוירה הטובה השוררת בסיורים. לעדות, התגבשה קבוצה מכובדת המגיעה לכל הסיורים בהתמדה במשך שנה. עבורי, הקשר עם אדוה מצוין. אדוה זמינה לשאלות ותיאומים. לוקחת אחריות על התקשורת עם הקבוצה, נעימה לשיחה, משתפת פעולה עם הרעיונות שלנו, ומציעה רעיונות מקוריים משל עצמה. אני סומכת על אדוה בהובלת הקבוצה בעיניים עצומות. כמו כן, בכוונתי להזמין את אדוה להנחות את הסיורים בשנה הבאה, וכן פעילויות נוספות לקהלים נוספים. אני ממליצה על אדוה בכל מובן, ובטוחני שכל מי שייעזר בשירותיה המקצועיים יצא נשכר
משתתפי ומשתתפות התכנית מ.א. יואב
קרא עוד
אדוה היקרה אחרי שנה שבה למדנו לראות דרך עינית המצלמה, לגלות זוויות, לקלוט ולמקם, למקד ולסדר. הכרנו מקומות ואנשים חדשים במועצה. יצרנו לבורה של אוהבי צילום "בקטנה". אנחנו רוצים להודות לך על כל ההשקעה, על רגעים יפים של ביחד, על לימוד שהתקבע מבלי שנרגיש ונראה בתמונות שאנחנו מצלמים. כולנו מקווים להמשך המסע בשנה הבאה עם סדרה נוספת של מפגשים מעניינים לפחות כמו אלו של השנה. באהבה הקבוצה מיואב
משתתפת בתכניתמ.א.יואב
קרא עוד
ראיתי היום את התערוכה שלנו "צילומים בפלאפון". ממש ממש מרשימים. ואוו אחד גדול למדריכתנו אדוה ולצלמים. יש למה לחכות לתכנית הבאה.
ממשתתפת בתכנית מ.א. יואב
קרא עוד
תודה לך אדוה על החוג צילום שהעברת. אני רק רואה את הכותרת בשבילנו סיורי צילום ומיד אני נרגשת לקראת הפגישה שתבוא. זו היתה חוויה נפלאה של היכרות עם הצילום בנייד והיכרות עם היישוב שאליו הגענו. אני מוכנה להמשיך
משתתף בתכנית מ.א. יואב
קרא עוד
תודה רבה לאדוה ולמשתתפים/ות. לא מפסיקים ךהתפעל מהעושר התרבותי של כל ישוב וישוב ובזכות העדשה וההדרכה מגלים זוויות קסם בנוף המוכר.
משתתף בתכניתמ.א. יואב
קרא עוד
אשרינו שזכינו בחוג מיוחד ״בשבילנו סיורי צילום״ שילוב הצילום בנייד וסיפור הישוב, הוא הברקה מדהימה!! אני רק רואה את הכותרת: "בשבילנו סיורי צילום" ומיד אני נרגשת לקראת הפגישה שתבוא. זאת הייתה חוויה נפלאה של שילוב בהכרות עם הצילום בנייד והכרות עם הישוב שאליו הגענו. בכל פגישת צילום וסיפורו של הישוב ע״י חבר מהישוב, התמקדנו בנושא המקשר בין הצילום לישוב, כמו העצים המעניינים, ירקות בשדה, מוסך, גרוטאות וכו׳.. אני מוכנה להמשיך.
משתתפת בתכניתמ.א. יואב
קרא עוד
עבורי הסיורים הם הנאה צרופה. הכרת הישובים במועצה, הכרת פינות חמד וזה משתלב עם אהבתי לצילום. בנוסף מקבלים ידע מאנשי הישוב, ההסברים מעניינים ומוסיפים לסיור. חלק מהמשתתפים באים לרוב הסיורים, כך, שמכירים אנשים חדשים האוירה טובה, והעיקר זכינו להדרכה מצוינת בצילום. עכשיו כשמצלמים זוכרים את ההוראות והתמונות איכותיות יותר.
משתתף בתכניתמ.א. יואב
קרא עוד
בשבילי, "בשבילנו סיורי צילום", הוא שילוב של 2 אהבות גדולות שלי: צילום בסלולר והכרת מקומות והסיפורים שמאחורי מקומות. מבחינת צילום, להכיר צלמים ועבודות שלהם, לשים לב לאספקטים שונים שקשורים לצילום, ומבחינת הסיורים, להכיר מקומות חדשים בסביבה שלנו ולשמוע סיפורים על המקום מתושביו. תענוג גדול!
הקודם
הבא

מלאו פרטים ואשמח להתאים לכם/ן את הסדנה הטובה ביותר 

דילוג לתוכן